OTOBUS HABERLERİ

Anadolu Isuzu, yenilikçi ve çevreci araçlarıyla Busworld Türkiye Fuarı'ndaydı
Türkiye’nin önde gelen ticari araç üreticisi Anadolu Isuzu, 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen Busworld Türkiye 2024 Fuarı’nda sektöre öncülük eden modellerini ziyaretçiler ve katılımcılarla buluşturdu
Karsan Sağdan Direksiyonlu e-JEST ile Japonya’dan Sonra İngiltere’yi Fethedecek
Geleceğin teknolojilerini bugüne taşıyan ve öncü hamleleri ile sektöre yön veren Karsan, dünyanın önde gelen fuar ve organizasyonlarıyla teknoloji ve üretim gücünü tüketicilerin beğenisine sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda sektörün en büyük otobüs fuar..
Otokar, Busworld Türkiye 2024'te yeni araç ve hizmetlerini sergiliyor
Türkiye otobüs pazarının aralıksız 15 yıldır lideri olan Otokar, bu yıl 11'inci kez düzenlenen Busworld Türkiye 2024'e yeni otobüsleri ve yeni nesil hizmetleriyle katıldı. 6 metreden 21 metreye kadar farklı uzunluktaki otobüsleri ile sektörün en geniş ail..
IVECO BUS, Busworld Türkiye 2024'te mobilite çözümlerini sergileyecek
Dünyanın önde gelen otobüs üreticilerinden IVECO BUS, markanın temel değerlerini temsil eden üç aracını sergileyeceği Busworld Türkiye 2024'teki varlığını duyurdu: Sürdürülebilir mobilite, teknolojik mükemmellik, yüksek katma değerli hizmet anlayışı ve op..
 Karsan e-JEST ve e-ATAK 4 Yıldır Avrupa’nın Lideri
“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla dünyada toplu taşımanın dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, yenilikçi ürünleriyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. Wim Chatrou - CME Solutions tarafından yayınlanan 2023 yılı Avrupa Minibü..
KARSAN'ın sürücüsüz otobüsü Finlandiya'da
Karsan, İskandinav ülkelerinin en büyük toplu taşıma otoritelerinden biri olan Norveçli VY Grup ile geçtiğimiz Kasım ayında otonom araç satış sözleşmesi imzalamıştı. Şimdi ise Karsan, anlaşma kapsamında VY Grup’a Finlandiya’nın REMOTED firmasına Tampere ş..
New Orleans RTA Allison donanımlı elektrikli hibrit otobüsleri tercih etti
New Orleans Bölgesel Toplu Taşıma Müdürlüğü (RTA), Kuzey Amerika'nın lider otobüs üreticisi New Flyer’ın Allison Transmission iş birliği ile sunduğu Allison donanımlı elektrikli hibrit otobüsleri tercih etti. Allison eGen Flex® elektrikli hibrit tahrik si..
MAN sürücüsüz otobüsü piyasaya sunmaya hazırlanıyor
MAN Truck & Bus, geleceğin şehir içi trafiği için otobüslerinin otomasyonunu sistematik olarak geliştirmeye devam ediyor. Yıllardır sürücüsüz otobüsler üzerinde çalışan şirket, deneyim kazanmak ve yenilikçi teknolojileri kullanılabilir hale getirmek amacı..
Mercedes-Benz eCitaro Fuel Cell 'e 2 ödül
Hidrojen bazlı yakıt hücresine sahip Mercedes-Benz eCitaro Fuel Cell, İspanyol yayın grubu EDITEC tarafından düzenlenen ve 24 şirketin taşımacılık faaliyetlerinde kullanılan 28 farklı model ticari aracının değerlendirildiği yarışmada; "Yılın Otobüsü" ve "..
KARSAN, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne 2 adet e-ATA teslim etti
Avrupa başta olmak üzere dünyada toplu ulaşımın elektrikli ve otonom dönüşümünde öncü rol üstlenen Karsan, Türkiye’deki çalışmalarına da aralıksız devam ediyor. Geliştirdiği yenilikçi tasarımlarla dünyanın önde gelen şehirleri için çağın gereksinimlerine ..
KAMİL KOÇ filosunu 33 adet Mercedes Tourismo ile güçlendirdi
Karayolu yolcu taşımacılığı alanında yaklaşık bir asırdır faaliyet gösteren Kâmil Koç, teslim aldığı yeni Mercedes-Benz marka Tourismo otobüslerle, yolcularına konforlu seyahat deneyimi sunmaya devam ediyor.
TEMSA'dan MESNEVİ Turizm'e 15 yeni otobüs teslimatı
Türkiye’deki araç parkını genişletmeyi sürdüren TEMSA, Mesnevi Turizm’e, Maraton model 15 yeni otobüs teslim etti. İlk TEMSA markalı aracı 1993 yılında filosuna dahil eden Mesnevi Turizm bünyesindeki TEMSA markalı araç sayısı, bu teslimatla birlikte 40’a ..
7 24 TRANSFER, filosunu 15 adet MAN TGE ile güçlendirdi.
MAN, hafif ticari araç segmentindeki yenilikçi markası TGE’nin teslimatlarına yeni yılda hız kesmeden devam ediyor. Akdeniz ve Ege bölgelerinde hizmet veren Türkiye’nin lider havalimanı transfer firması 7 24 Transfer şirketi, araç yatırımı kapsamında filo..
Kozetur konforlu yolculuk için MAN TGE’yi seçti
MAN’ın hafif ticari araç segmentindeki yenilikçi markası TGE, tatil bölgelerinde turizm taşımacılık hizmeti veren firmaların gözdesi olmaya devam ediyor. 2011 yılından bu yana turizm sektöründe hizmet veren Antalya merkezli Kozetur, yolcuların konforlu bi..
MAN Avrupa'da elektrikli otobüs pazarının lideri oldu
Sürdürülebilir mobiliteye yönelik yatırımlarına devam eden MAN Truck & Bus, elektrikli araçlarda Avrupa pazarının zirvesine yerleşti. Şehir içi elektrikli otobüsü Lion's City E ile birçok Avrupa metropolünde boy gösteren MAN, yaklaşık yüzde 13,3'lük pazar..
MAN yılın ilk büyük teslimatını ALTUR TURİZM'e yaptı
2024 yılına hızlı başlayan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş., sektörlerinin lider firmalarına yaptığı toplu teslimatlarına devam ediyor. 2024’ün ilk büyük teslimatı ise Türkiye’nin personel taşımacılığı alanındaki lider firması ALTUR’a yapıldı. Yeni araç ..
Otokar, 15'inci Kez Lider
Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, 2023'te otobüs ve midibüs pazarlarındaki başarısını sürdürdü. Bu segmentlerdeki toplam satışları ile Otokar, üst üste 15'inci kez Türkiye’nin lider markası oldu.
Karsan’da Hedef Şehir İçi Ulaşımdaki Hidrojenli Dönüşüme Öncülük Etmek!
“Mobilitenin Geleceğinde Bir Adım Önde” olma vizyonuyla dünyada toplu taşımanın dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, yurt içindeki çalışmalarını da hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Karsan, toplu ulaşımda geleceğin yakıtı olarak tanımlanan hidrojen yakıtlı mo..
Karsan, Otonom e-ATAK ile Sürücüsüz Ulaşımda Bir Engeli Daha Aştı!
Dünyada toplu ulaşımın elektrikli ve otonom araçlara dönüşümünde öncü rol oynayan Karsan, gerçekleştirdiği ilklere bir yenisini daha ekledi. 2022 yılından bu yana Norveç’in Stavanger şehrinde sürücüsüz olarak toplu taşıma hizmeti veren Otonom e-ATAK, geni..
IVECO BUS'dan 411 adetlik rekor
E-WAY tam elektrikli mobilite çözümü, Roma'nın toplu taşıma şirketi ATAC S.p.A.- Azienda per la mobilità için cazip olduğunu kanıtladı ve yaptığı ihalede 411 adet E Bus siparişi verdi. Yapılan anlaşma ile İlk teslimatların 2024 yılı sonuna, kalan otobüsle..
MAN, otobüs pazarında başarılı bir yıl geçirdi
2023 yılında seyahat otobüsünde rekor pazar payına ulaşan MAN, belediye ve şehir içi otobüs satışlarında da önemli başarılara imza attı. MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, “Lion’s Coach 2023’te de seçkin firmaların önceli..
TEMSA ve CaetanoBus Türkiye’nin ilk şehirler arası hidrojenli otobüsünü  2024’te banttan indirecek
Bugüne kadar geliştirdiği 9 farklı sıfır emisyonlu araçla sürdürülebilirlik..
TEMSA ve Skoda Transportation Group BUS2BUS'de elektrikli araçlarını tanıttılar
27-28 Nisan 2022 tarihleri arasında Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen ..
MAN 2020’de otobüs pazarındaki payını arttırdı
Seyahat sektöründeki satış başarısını 2020 yılında da sürdüren MAN; “Coach ..
Mis Amasya Tur filosuna 2020 model NEOPLAN Tourliner takviyesi
Şehirlerarası yolcu taşımacılığında hem seyahat firmalarının hem de yolcula..
KARSAN, Jest Electric ve Atak Electric ile Busworld Turkey'de..
Karsan, 8. Busworld Türkiye fuarına tamamen elektrikli ürün gamıyla katıldı..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI