LOJİSTİK HABERLERİ

TIRSAN’dan BARLAS LOJİSTİK’e 30 adet İntermodal Multi Ride
Güvenilir lider Tırsan; lojistik sektörünün öncü firmalarından Barlas Lojistik’e 30 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride teslim etti. Firmanın filosundaki Tırsan araç sayısı 150 adede ulaştı. Adapazarı fabrikasında gerçekleştirilen teslimat törenine..
Mutlular Transport filosuna 12 elektrikli araç ekledi
Doğa dostu uygulamaları ve çevreci yaklaşımları ile gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya bırakmayı hedefleyen Mutlular Transport, elektrikli araç yatırımlarına devam ediyor. Yeşil lojistik çalışmaları kapsamında 12 tane binek C sınıfı araç alan ..
Alp Özler Lojistik, Araç Filosunu 153 adet Mercedes-Benz Actros ve Atego ile Genişletti
Uluslararası ve yurtiçi lojistik sektörünün önde gelen firmalarından Alp Özler Lojistik, Mercedes-Benz Actros 1848 LS, Actros 3363 ve Mercedes-Benz Atego 1518 modellerinden oluşan 153 adet yıldızlı aracı filosuna ekledi. Alp Özler Lojistik yeni Mercedes-B..
UND Başkanı Aras ve Strateji ve Bütçe Başkanı Şenel arasında, lojistiği güçlendirecek görüşme
UND Başkanı Şerafettin Aras, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel ile yaptığı görüşmede, lojistiğin ülkenin rekabet gücünü belirleyen kritik bir sektör olduğunu belirterek, Türkiye’nin bu alandaki potansiyelinin ülkemiz için yarattığı ..
Enlog büyümesine Ford Trucks ile devam ediyor
62 yıldır sektöre hizmet üretmekte olan, sektörün köklü markası ENLOG filosunu Ford Trucks ile büyütmeye devam ediyor. Teslimatı gerçekleşen 20 adet Ford Trucks marka aracın ardından firma, 2025-2026 filo yatırım programında Ford Trucks marka araçların pa..
Element Logistics, 15 Yeni Tırsan Aracı İle Avrupa’da Büyüyor
Almanya, Hollanda, Belçika ve Fransa arasında müşterilerine lojistik hizmeti sunan Element Logistics, filosuna 15 adet Tırsan Tenteli Perdeli Multi Ride ekledi. Element Logistics Genel Merkezinde gerçekleştirilen teslimat törenine, Element Logistics CE..
Akça Lojistik sektörde dönüşümün öncüsü olmak için teknolojiyi kullanıyor
Akca Lojistik, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi hizmetlerini yapay zekâ destekli yazılım, akıllı eldivenler gibi teknolojik çözümlerle destekleyerek sektörünü ileriye taşıyor. 13. Ulusal Lojistik ve Tedarik Zinciri Kongresi’nde konuşan Akca Lojistik G..
Hareket’in Halka Arzına 4,25 Kat Talep
67 yıllık köklü tecrübenin gücüyle; yüksek mühendislik çözümleri sayesinde standart dışı yük kaldırma, proje taşımacılığı, vinç-makina kiralama, montaj ve depolama hizmetleri sunup üç kıtada faaliyet gösteren global Türk firması Hareket Proje Taşımacılığı..
SARP INTERMODAL artık TALAY LOJİSTİK adıyla daha büyük hedeflere yelken açıyor
Sarp Intermodal 10. yıl dönümünde büyük bir dönüşüme imza atarak, faaliyetlerini Talay Logistics adı altında birleştirdi. İsim değişikliği ve kurumsal dönüşümü Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen özel etkinlikle duyuran şirket, artık intermodal dışında loji..
ALIŞAN LOJİSTİK büyüme hedefleri doğrultusunda filo yatırımında yine
PSA Group şirketlerinden biri olan, Türk lojistik sektörünün önemli oyuncularından Alışan Lojistik, 150 adet Renault Trucks çekici yatırımıyla yüzde yüzün üzerinde büyüme hedefini pekiştiriyor. Renault Trucks’ın yeni yakıt ekonomisi teknolojisine sahip çe..
Alışan-Den Hartogh Gebze Muallimköy’de tank depolama ve dolum tesisinin açılışını gerçekleştirdi
Türkiye’deki yatırımlarına hız kesmeden devam eden Alışan-Den Hartogh Gebze Muallimköy’de 15.000 m2 alan içinde açılan yeni tank depolama ve dolum tesisinin lansmanını gerçekleştirdi.
Kare Lojistik YYS, İzinli Gönderici Ve ETGB Belgeleriyle beklemeye Son Veriyor
Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü ve İzinli Gönderici Belgeleri Türkiye’de 59 güncel lojistik firmasında bulunuyor. Bunlardan birinin de KRE Kare Lojistik olduğunu ifade eden firmanın genel müdürü Berk Yalçınkaya, “Etkili lojistik hizmeti, hız ve sürat dem..
Renault Trucks, Silahtaroğlu ile Gaziantep’te hizmete hazır
Renault Trucks, Silahtaroğlu Grup ile yeni bayi açılışını Gaziantep’te gerçekleştirdi. Açılış kapsamında il il Türkiye’yi dolaşan Renault Trucks Fest’in durağı da Gaziantep oldu ve yeni TCKD modelleri Silahtaroğlu’nun ilk gününde bayide yerlerini aldı. ..
Eyüp Lojistik filosunun gücünü 110 adet IVECO S-WAY ile artırıyor
Eyüp Lojistik 110 adet İveco S-WAY’i filosuna ekledi.
İMSAN GROUP 60 yeni TIRSAN ile gücüne güç katıyor
Güvenilir lider Tırsan; Mersin’in 40 yılı aşkın süredir öncü lojistik firmalarından İmsan Group’a 60 adet Tırsan Tenteli Perdeli Maxima Plus teslim etti. Filosunun tamamı Tırsan araçlarından oluşan firmanın araç sayısı 150 adede ulaştı...
UBAK ve Ulaştırma Mevzuat Çalıştayı, sektörün önde gelenlerini buluşturdu
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) iş birliğiyle düzenlenen UBAK ve Ulaştırma Mevzuat Çalıştayı, sektör temsilcilerini bir araya getirdi. İçişleri Bakanlığı, Hazine ve ..
Asil Transport Co. Başkanı Armağan Şahin: Hızlı vize sistemi hayata geçirilmeli
Ticaretin çift taraflı bir işlem olduğunu aktaran Asil Transport Co. Yönetim Kurulu Başkanı Armağan Şahin, “Alınamayan her vize, Türkiye kadar AB ülkelerine de zarar vermektedir. Demode vize uygulamasının kalkması, yeni dünya ekonomik düzeni içerisinde bu..
Serin Treyler; L4BH ADR’li Krom Tanker teslimatına Yükseller Lojistik ile başladı
Türk Treyler sektörünün en köklü kuruluşlarından biri olan Serin Treyler, yeni ürünü ADR’li krom tanker L4BH treylerin teslimatlarına başladı. Kimyasal madde taşımacılığında 30 yıllık tecrübeye sahip Yükseller Lojistik, 5 adet Serin L4BH ADR’li tankeri fi..
Alışan Lojistik’te kadın sürücülerin sayısı artıyor
Lojistik sektörünün lider firmalarından Alışan Lojistik, sektörde kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmaları ve projeleri ile dikkat çekiyor. Cinsiyet ve fırsat eşitliğini sağlamak için, farklı iş kollarında kadınlara istihdam yaratan Alışan, kadın s..
ARES Logistics filosunu IVECO S-WAY çekiciler ile büyütüyor
Türkiye’nin önde gelen uluslararası entegre lojistik firmalarından Ares Logistics, IVECO S-WAY çekiciler ile filosunu daha da büyüttü. Şirketin Kurucu Ortaklarından Engin Kırcı “Yeni çekicilerimizle taşıma hacmimizi artırarak müşterilerimize daha hızlı ve..
LİKİTDER’in Yeni Yönetim Kurulu Belirlendi
Likit ve dökme ürünleri taşıyan lider firmaların bir araya gelmesi ile oluşan ve geçtiğimiz aylarda basına tanıtılan LİKİTDER’in (Likit ve Dökme Ürün Taşımacılar Derneği) gerçekleştirilen ilk Genel Kurulu ile yeni dönem yönetim ve denetim kurulu üyeleri..
Mutlular Transport filosuna 12 elektrikli araç ekledi
Doğa dostu uygulamaları ve çevreci yaklaşımları ile gelecek kuşaklara daha ..
UND Başkanı Aras ve Strateji ve Bütçe Başkanı Şenel arasında, lojistiği güçlendirecek görüşme
UND Başkanı Şerafettin Aras, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbr..
Akça Lojistik sektörde dönüşümün öncüsü olmak için teknolojiyi kullanıyor
Akca Lojistik, lojistik ve tedarik zinciri yönetimi hizmetlerini yapay zekâ..
Hareket’in Halka Arzına 4,25 Kat Talep
67 yıllık köklü tecrübenin gücüyle; yüksek mühendislik çözümleri sayesinde ..
SARP INTERMODAL artık TALAY LOJİSTİK adıyla daha büyük hedeflere yelken açıyor
Sarp Intermodal 10. yıl dönümünde büyük bir dönüşüme imza atarak, faaliyetl..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI