OTOMOTİV HABERLERİ

40. yılını kutlayan İnci GS Yuasa, üst üste 3. kez Altın İhracat Ödülü’ne layık görüldü
İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa’nın iştiraki İnci GS Yuasa, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından gerçekleştirilen İhracatın Şampiyonları 2024 Ödül Töreni’nde üst üste 3. kez Altın İhracat Ödülü’ne layık görülerek öneml..
40.yılını kutlayan İnci Akü, Automechanika İstanbul’da yeni AGM Ağır Vasıta akülerini tanıttı
Bu sene 40. yılını kutlayan dünyanın enerji uzmanı İnci Akü, 23–26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşen, otomotiv sektörünün en prestijli fuarlarından Automechanika’da ağır vasıta uzun yol araçları için özel olarak tasarlanan ve Japon teknoloj..
Continental UltraContact NXT’ye Alman İnovasyon Ödülü
Continental’in en sürdürülebilir seri lastiği UltraContact NXT, Alman Tasarım Konseyi tarafından Alman İnovasyon Ödülü'ne layık görüldü. UltraContact NXT, yüzde 65'e varan oranda yenilenebilir, geri dönüşümlü ve ISCC PLUS kütle dengesi sertifikalı malzeme..
Conti Urban Lastiklerine
Continental, sürdürülebilirlik alanında üstün başarılarıyla “Uluslararası Busplaner Sürdürülebilirlik Ödülü’ne layık görüldü. Yarışmada bütçe ve çevre dostu Continental lastikleri yüksek puan topladı.
Otokoç Otomotiv’den Nitelikli Yatırımcılara 2,3 Milyar Tl’lik Tahvil İhracı
Otokoç Otomotiv, nitelikli yatırımcılara yönelik 2024 yılı içindeki ilk tahvil ihracını gerçekleştirdi. Tahvil ihraç tutarı 2,3 milyar TL, 2 yıl vadeli ve 3 ayda bir kupon ödemeli olarak belirlendi.
Michelin Yaz Kampanyası devam ediyor
Mobilite alanında öncü şirketlerden biri olan Michelin’in yaz kampanyası devam ediyor. 15 Nisan 2024 tarihinde başlayan ve 30 Haziran 2024 tarihine kadar geçerli olan kampanya kapsamında; tek seferde 4 lastik alımında 2 bin TL’ye varan Opet Yakıt Puan fır..
Elektrikli araç üretiminde sürdürülebilir çözüm
Atlas Copco Endüstriyel Teknik, 2023 yılında grup olarak belirlenen bilime dayalı sürdürülebilirlik hedeflerini inovasyon ve teknolojiyle güçlendirerek hızlandırdı.
Ford Otosan’ dan ”Lojistik Servis Sağlayıcıları Sürdürülebilirlik Manifestosu”
”Gelecek Şimdi” vizyonu ile ortaya koyduğu uzun dönemli sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda tüm ekosistemde dönüşümün öncüsü olma amacıyla faaliyetlerini sürdüren Ford Otosan, malzeme tedarikçilerinin ardından lojistik servis sağlayıcıları ile de sü..
Kcs Dış Ticaret, Automechanika Astana’ya katıldı
Koçaslanlar Holding bünyesinde faaliyet gösteren ve kendi markası olan PAKCS ile sektörde öne çıkan KCS Dış Ticaret, otomobil satış sonrası pazarında yeni bir adım attı. Daha önce MIMS Moscow, Equipe Auto Algerie ve Automechanika İstanbul gibi önemli fuar..
Otojet 2025 sonuna kadar 1.000 adetlik şarj noktası hedefliyor
Kurulduğu 2022 yılından bu yana elektrikli ve plug-in hibrit araçlar için geliştirilen yeni elektrikli şarj üniteleri ile OYAK Enerji çatısı altında hizmet veren Otojet markası, Türkiye’deki elektrikli araç pazarına paralel büyümesini sürdürüyor. Kullanıc..
Bayramda yola çıkan sürücüler için öneriler
Ramazan Bayramı heyecanının yaşandığı bu günlerde, milyonlarca sürücü her bayram olduğu gibi sevdiklerini ziyaret etmek veya tatil beldelerine gitmek için yola çıkma hazırlıklarına başladı. Petlas, yolculuklarının güvenli geçmesi için sürücülerin yola çık..
ZES ve  electrip'den Hubject ile işbirliği
Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurulan ZES ve electrip ile dünyanın en büyük şarj ağı sağlayıcısı Hubject, e-roaming çözümlerini geliştirmeye yönelik iş birliğine imza attı.
İKSV ve Mercedes-Benz Türk’ten   Deprem Bölgesinden Sanatçılara Açık Çağrı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Mercedes-Benz Türk’ün işbirliğiyle başlatılan SaDe (Sanatçı Destek Fonu), ikinci döneminde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen genç sanatçıların yeni eser üretimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Başvurular..
Euromaster'dan bayram yolculuğuna çıkacaklara tavsiyeler
Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 50 ilinde yer alan 157’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, bayram döneminde uzun yola çıkmayı planlayan araç sahiplerine güvenli ve konforlu bir yolculuk için tavs..
Zorunlu kış lastiğinde son gün: 1 Nisan
1 Nisan itibarıyla sona erecek zorunlu kış lastiği uygulaması için sürücüler, yaz lastiğine geçiş hazırlıklarını tamamlıyor. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte, yaz koşullarında performans kaybı yaşayan kış lastikleri, yakıt tüketiminde de artışa neden..
Continental'den kış lastiklerini doğru saklama yöntemleri
Baharın gelişiyle birlikte kış lastikleri de rafa kalkıyor. Continental, kış lastiklerinin performansını ve ömrünü koruması için doğru saklamanın önemine dikkat çekiyor.
Türkiye Otomotiv Sektörü Üretimde Rekabetçiliğini Kaybediyor
Türkiye otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 45’inci Olağan Genel Kurul toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Cumhuriyet’in 10..
Mercedes- Benz'in odağında sürdürülebilirlik var
Mercedes-Benz'in geleceğini sürdürülebilirlik yönlendiriyor. Mercedes-Benz sürdürülebilirlik için hedeflerine ulaşma konusunda kararlılığını ortaya koydu. Mercedes- Benz günlük işlerinde de sürdürülebilirliğe odaklanıyor.
Enterprise Rent-A-Car, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor
Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, 2015 yılından bu yana resmi sponsoru olduğu UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. Bu kapsamda Enterprise Türkiye, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası’nın mimarlarından Bülent Korkmaz, Ümit Davala ..
Brisa'nın faaliyet karı 2023 sonunda yüzde 38 arttı
Brisa, 2023 yılında mobilite şirketine dönüşüm yolunda güçlü adımlar atarak yılı güçlü bir finansal performans ile kapadı
CHEP otomotiv tedarik zincirindeki verimliliği arttırıyor
CHEP, yeniden kullanima dayali is modeliyle ürün yönetiminden, depolama ve lojistik yönetimine kadar müşterilerine bütüncül bir çözüm sunarak, otomotiv tedarik zincirindeki verimliliği arttırmaya devam ediyor.
40. yılını kutlayan İnci GS Yuasa, üst üste 3. kez Altın İhracat Ödülü’ne layık görüldü
İnci Holding ve Japon akü devi GS Yuasa’nın iştiraki İnci GS Yuasa, Uludağ ..
40.yılını kutlayan İnci Akü, Automechanika İstanbul’da yeni AGM Ağır Vasıta akülerini tanıttı
Bu sene 40. yılını kutlayan dünyanın enerji uzmanı İnci Akü, 23–26 Mayıs ta..
Continental UltraContact NXT’ye Alman İnovasyon Ödülü
Continental’in en sürdürülebilir seri lastiği UltraContact NXT, Alman Tasar..
Conti Urban Lastiklerine
Continental, sürdürülebilirlik alanında üstün başarılarıyla “Uluslararası B..
Otokoç Otomotiv’den Nitelikli Yatırımcılara 2,3 Milyar Tl’lik Tahvil İhracı
Otokoç Otomotiv, nitelikli yatırımcılara yönelik 2024 yılı içindeki ilk tah..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI