OTOMOTİV HABERLERİ

Otojet 2025 sonuna kadar 1.000 adetlik şarj noktası hedefliyor
Kurulduğu 2022 yılından bu yana elektrikli ve plug-in hibrit araçlar için geliştirilen yeni elektrikli şarj üniteleri ile OYAK Enerji çatısı altında hizmet veren Otojet markası, Türkiye’deki elektrikli araç pazarına paralel büyümesini sürdürüyor. Kullanıc..
Bayramda yola çıkan sürücüler için öneriler
Ramazan Bayramı heyecanının yaşandığı bu günlerde, milyonlarca sürücü her bayram olduğu gibi sevdiklerini ziyaret etmek veya tatil beldelerine gitmek için yola çıkma hazırlıklarına başladı. Petlas, yolculuklarının güvenli geçmesi için sürücülerin yola çık..
ZES ve  electrip'den Hubject ile işbirliği
Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurulan ZES ve electrip ile dünyanın en büyük şarj ağı sağlayıcısı Hubject, e-roaming çözümlerini geliştirmeye yönelik iş birliğine imza attı.
İKSV ve Mercedes-Benz Türk’ten   Deprem Bölgesinden Sanatçılara Açık Çağrı
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Mercedes-Benz Türk’ün işbirliğiyle başlatılan SaDe (Sanatçı Destek Fonu), ikinci döneminde Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen genç sanatçıların yeni eser üretimlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Başvurular..
Euromaster'dan bayram yolculuğuna çıkacaklara tavsiyeler
Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 50 ilinde yer alan 157’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, bayram döneminde uzun yola çıkmayı planlayan araç sahiplerine güvenli ve konforlu bir yolculuk için tavs..
Zorunlu kış lastiğinde son gün: 1 Nisan
1 Nisan itibarıyla sona erecek zorunlu kış lastiği uygulaması için sürücüler, yaz lastiğine geçiş hazırlıklarını tamamlıyor. Hava sıcaklığının artmasıyla birlikte, yaz koşullarında performans kaybı yaşayan kış lastikleri, yakıt tüketiminde de artışa neden..
Continental'den kış lastiklerini doğru saklama yöntemleri
Baharın gelişiyle birlikte kış lastikleri de rafa kalkıyor. Continental, kış lastiklerinin performansını ve ömrünü koruması için doğru saklamanın önemine dikkat çekiyor.
Türkiye Otomotiv Sektörü Üretimde Rekabetçiliğini Kaybediyor
Türkiye otomotiv tedarik sanayinin çatı kuruluşu Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) 45’inci Olağan Genel Kurul toplantısı düzenlendi. Toplantının açılış konuşmasını yapan TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam, “Cumhuriyet’in 10..
Mercedes- Benz'in odağında sürdürülebilirlik var
Mercedes-Benz'in geleceğini sürdürülebilirlik yönlendiriyor. Mercedes-Benz sürdürülebilirlik için hedeflerine ulaşma konusunda kararlılığını ortaya koydu. Mercedes- Benz günlük işlerinde de sürdürülebilirliğe odaklanıyor.
Enterprise Rent-A-Car, Türkiye’deki 10’uncu yılını kutluyor
Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car, 2015 yılından bu yana resmi sponsoru olduğu UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. Bu kapsamda Enterprise Türkiye, 2000 yılında kazanılan UEFA Kupası’nın mimarlarından Bülent Korkmaz, Ümit Davala ..
Brisa'nın faaliyet karı 2023 sonunda yüzde 38 arttı
Brisa, 2023 yılında mobilite şirketine dönüşüm yolunda güçlü adımlar atarak yılı güçlü bir finansal performans ile kapadı
CHEP otomotiv tedarik zincirindeki verimliliği arttırıyor
CHEP, yeniden kullanima dayali is modeliyle ürün yönetiminden, depolama ve lojistik yönetimine kadar müşterilerine bütüncül bir çözüm sunarak, otomotiv tedarik zincirindeki verimliliği arttırmaya devam ediyor.
Doğuş Otomotiv'de 3 atama gerçekleşti
Doğuş Otomotiv bünyesinde faaliyet gösteren Doğuş Marine Services, Audi ve Scania markalarında atamalar gerçekleşti.
VOLTRUN, Türkiye’nin En Hızlı Şarj Ünitesi BOOST-E kurulumunu gerçekleştirdi.
Türkiye’nin Öncü Şarj İstasyon Ağı Voltrun, tek bir araca 500kW güç aktarabilen ve kardeş şirketi Zebra Elektronik tarafından geliştirilen Boost-E dağıtıcı şarj ünitesi ile ilk kurulumunu gerçekleştirdi. Voltrun; Zebra Elektronik’in teknoloji ortağı ..
Enterprise Rent-A-Car UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getiriyor
Dünyanın en büyük araç kiralama şirketi Enterprise Rent-A-Car’ın Türkiye master franchise’ı Yes Oto, 21-22 Mart tarihlerinde UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getiriyor. 2015 yılından bu yana UEFA Avrupa Ligi’nin resmi sponsorlarından olan Enterprise, Dublin’d..
OYDER’in Yeni Genel Sekreteri  Nebi Erbaş Oldu
Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nde (OYDER) görev değişikliği yapıldı. 2020 yılından bu yana görev yapan Çınar Noyan, 15 Mart 2024 tarihinden itibaren görevini Nebi Erbaş’a devretti. Çınar Noyan’a ortaya koyduğu çalışmalardan dolayı teşekkür eden OYDE..
Ford Otosan kentsel mobiliteyi dönüştürüyor
Sürdürülebilir ulaşım için ekosistem paydaşlarıyla birlikte kapsayıcı, akıllı ve çevreci hareketlilik modelleri geliştirmek amacıyla çalışan Ford Otosan, elektromobiliteyi yeniden tanımlamayı amaçlayan AB Araştırma ve Yenilik Programı Horizon Europe (Ufuk..
Lassa Transway serisini yeniledi
Lassa, hafif ticari araçlar için geliştirdiği zorlu yolların sağlam iş ortağı Transway serisini yeniledi. Her türlü yol koşulu için özel olarak tasarlanan yeni Transway 3, hem yağışlı, engebeli ve virajlı zorlu yollarda, hem de şehir içi kullanımda sürücü..
PETLAS'dan 2023'de rekor ciro
Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve bugüne kadar lastiklerini 130’dan fazla ülkeye ihraç eden Petlas, hem iç pazarda hem de dış pazarda büyümesini sürdürüyor. Kendi geliştirdiği yüksek teknoloji ürünlerle 2023 yılında 14 milyar 66..
OSD yılın ilk 2 ayına dair verileri açıkladı
Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) 2024 yılının ilk iki aylık verilerini açıkladı. Geçen yılın aynı dönemine göre toplam üretim yüzde 8 artarak 241 bin 861 adet olarak gerçekleşti. Geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12 artan otomobil üretimi ise 151 bin 14..
Cengiz Eroldu yeniden OSD'nin başkanı
Türkiye otomotiv sanayisine yön veren 13 büyük üyesiyle sektörün en köklü çatı kuruluşu olan Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), 49’uncu Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Türkiye otomotiv sektörünün en köklü çatı kuruluşu Otomotiv Sanayii Derneği (OSD),..
Otojet 2025 sonuna kadar 1.000 adetlik şarj noktası hedefliyor
Kurulduğu 2022 yılından bu yana elektrikli ve plug-in hibrit araçlar için g..
Bayramda yola çıkan sürücüler için öneriler
Ramazan Bayramı heyecanının yaşandığı bu günlerde, milyonlarca sürücü her b..
ZES ve  electrip'den Hubject ile işbirliği
Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurula..
Euromaster'dan bayram yolculuğuna çıkacaklara tavsiyeler
Michelin Grubu çatısı altında Türkiye’nin 50 ilinde yer alan 157’ye varan s..
Zorunlu kış lastiğinde son gün: 1 Nisan
1 Nisan itibarıyla sona erecek zorunlu kış lastiği uygulaması için sürücüle..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI