ELEKTRİKLİ ARAÇLAR HABERLERİ

Elektrikli araç üretiminde sürdürülebilir çözüm
Atlas Copco Endüstriyel Teknik, 2023 yılında grup olarak belirlenen bilime dayalı sürdürülebilirlik hedeflerini inovasyon ve teknolojiyle güçlendirerek hızlandırdı.
ZES ve  electrip'den Hubject ile işbirliği
Zorlu Enerji & WrenHouse ortaklığında Electrip Global Ltd bünyesinde kurulan ZES ve electrip ile dünyanın en büyük şarj ağı sağlayıcısı Hubject, e-roaming çözümlerini geliştirmeye yönelik iş birliğine imza attı.
Uçtan Uca E-Mobilite Çözümleri alanında Türkiye’nin Öncü Şirketi Zebra Elektronik, Huawei ile İşbirliğine Gitti
Zebra Elektronik, elektrikli araç şarj teknolojileri ve çözümleri konusunda Huwaei ile birlikte çalışacak.
Zebra Elektronik Uçtan Uca E-Mobilite Çözümleri ile Petroleum İstanbul’da.
Uçtan Uca E-Mobilite Çözümleri çözümleri alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Zebra Elektronik, 16-17-18 Mart 2023 tarihlerinde Petroleum Istanbul Uluslararası Petrol, LPG, Madeni Yağ, Ekipman, İstasyon Market Ürünleri ve Teknoloji Fuarı’na katı..
Tora Şarj, Garanti BBVA iş bilirliği ile şarj istasyonu kurma kolaylığı sağlıyor.
Tora Şarj, Garanti BBVA iş birliği ile şarj istasyonu kurmak isteyenler için bireysel amaçlı finansman çözümü sunuyor. Garanti BBVA; ‘’Dünyanın şarjı bitmesin diye Şarj İstasyonu Kredisi’’ sloganı ile bireysel müşterilere şarj istasyonu kredisi sağlıyor. ..
Voltrun, Ev Charge Show’da yerini aldı.
Elektrikli araç şarj çözümleri alanında Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden Zebra Elektronik, Voltrun markası ile 26-27-28 Ekim 2022 tarihleri arasında EV Charge Show Elektrikli Araç Şarj Teknolojisi ve Ekipmanları Fuarına katılacak.
Tora Şarj 9 Eylül Dünya Elektrikli Araç Şarj Günü'nde
Tora Şarj, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) Şarj Ağı İşletmeciliği Yönetmeliği kapsamında Şarj Ağı İşletmecisi olmak üzere lisansını aldı.
CASTROL elektrikli araç dünyasına yönelik araştırmasının sonuçlarını açıkladı
Dünyanın önde gelen motor yağı üreticilerinden Castrol, otomotiv sektöründeki elektrikli devriminin bugününü ve yarınını araştırdı. ‘Geleceğin dEVrini Yakalamak’ başlıklı araştırma dünyada ve Türkiye’de otomotiv sektörü yöneticilerinin ve tüketicilerin el..
Voltrun, Elektrikli Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Projesi ile Birincilik Ödülü Aldı!
Voltrun markasıyla şarj istasyon ağı işletmeciliği yapan Zebra Elektronik, “Elektrik Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Projesi” ile, KOSGEB’in “Karbon Emisyonunun Azaltılmasına Yönelik Ar-Ge ve İnovasyon ile Ür-Ge Projeleri” kapsamında açmış olduğu destek prog..
Voltrun, Şarj Hizmet Tarifesini Güncelledi
Türkiye’nin Öncü Şarj İstasyon Ağı Voltrun, elektrikli araç yeni şarj tarifesini açıkladı.
Mercedes-Benz Türk, elektrikli geleceğe tam şarj hazır
Gerçekleştirdiği tüm çalışmalarda sürdürülebilirliği ve çevre konusunu odağına alan Mercedes-Benz Türk, Aksaray Kamyon Fabrikası’nda iki adet 350 kW’lık şarj ünitesi kurdu. Türkiye’de ağır vasıta araçlar için 350 kW kapasitede kurulan ilk şarj istasyonu..
Voltrun, EPDK’dan Şarj Ağı İşletmeci Lisansını Aldı!
Elektrikli Araç Şarj İstasyonları alanında Türkiye’nin öncü şirketlerinden Voltrun, EPDK tarafından Şarj Ağı İşletmeci Lisansı aldı.
Sharz.net
Ülkemizde 300 adet şarj İstasyonu ile en geniş yayılıma sahip olan şarj istasyon şirketlerinden bir olan Sharz.net, hız kesmeden yatırımlarına devam ederken, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu EPDK tarafından araç şarj işletmecisi lisansını alan ilk 10 şirk..
Eşarj, Türkiye ekonomisine büyük yatırım yaparak sektörün en büyüğü olacak
Eşarj, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için başlatılan “Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Programı” kapsamında 53 ilde, 495 adet yüksek hızlı şarj istasyonu kurmaya hak kazandı. Enerjisa Enerji’nin yüzde 94 oran..
Türkiye’nin ve dünyanın ilk şarj ağı işletmecisi  lisansını FullCharger aldı
Elektrikli şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger, EPDK tarafından şarj ağı işletmecisi lisansını da ilk alan şirket oldu.
Ford Otosan elektriklenme yolculuğunda şimdi de Romanya’da
Ford Otosan Avrupa’nın en büyük elektrikli ticari araç üreticisi olma yolunda. Türkiye'nin en büyük otomotiv şirketi Ford Otosan, bir ilke imza atarak değer yaratmaya devam ediyor. Ford’un Romanya’daki fabrikasının bünyesine katılmasıyla faaliyetlerini ul..
Schneider Electric Türkiye, şarj istasyonu kurulumu için FullCharger ile iş birliği anlaşması imzaladı
Schneider Electric Türkiye ile FullCharger arasında, Türkiye’de elektrikli araç şarj istasyonu ağının kurulumu açısından büyük önem taşıyan bir iş birliği anlaşması imzalandı.
Elektrikli araç şarj işletmecisi lisansı alan  ilk akaryakıt şirketi Güzel Enerji oldu
TotalEnergies ve M Oil markalarını bünyesinde bulunduran Güzel Enerji, elektrikli araçlara yönelik altyapı yatırımlarını hızlandırdı. Sektör, yenilenebilir kaynaklar ve düşük karbon odaklı döngüsel ekonomi modelleri üzerine kurulu yeni bir sistem inşa ede..
Ülkemizde 300 şarj noktasıyla geniş yayılıma sahip olan şarj operatörü şirketlerinden Sharz.net, elektrikli otomobillerde farkındalık seviyesinin tüketiciler nezdinde çok düşük seviyelerde olduğunu belirtti.
TORA, elektrikli şarj ünitelerini kurmaya devam ediyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için girişimcilerin hızlı şarj istasyonu yatırımı yapmasını sağlamak üzere “Elektrikli Araçlar İçin Hızlı Şarj İstasyonları Hibe Programı”nı başlatmıştı. Teknoloj..
Temsa ACE of M.I.C.E.’da,  elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’yi sergiledi
Dünyanın en önemli turizm fuarlarından ACE of M.I.C.E.’da, seri üretime hazır hale getirdiği elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’yi sergileyen TEMSA, sürdürülebilir gelecek vizyonunu katılımlarla paylaştı.
Uçtan Uca E-Mobilite Çözümleri alanında Türkiye’nin Öncü Şirketi Zebra Elektronik, Huawei ile İşbirliğine Gitti
Zebra Elektronik, elektrikli araç şarj teknolojileri ve çözümleri konusunda..
Voltrun, Elektrikli Araç Şarj Ünitesi Geliştirme Projesi ile Birincilik Ödülü Aldı!
Voltrun markasıyla şarj istasyon ağı işletmeciliği yapan Zebra Elektronik, ..
Voltrun, Şarj Hizmet Tarifesini Güncelledi
Türkiye’nin Öncü Şarj İstasyon Ağı Voltrun, elektrikli araç yeni şarj tarif..
Eşarj, Türkiye ekonomisine büyük yatırım yaparak sektörün en büyüğü olacak
Eşarj, Türkiye’de elektrikli araçların şarj altyapısını oluşturmak için baş..
Schneider Electric Türkiye, şarj istasyonu kurulumu için FullCharger ile iş birliği anlaşması imzaladı
Schneider Electric Türkiye ile FullCharger arasında, Türkiye’de elektrikli ..
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI