18-03-2024 08:28:21 Son Güncelleme: 18-03-2024 08:36:21

VOLTRUN, Türkiye’nin En Hızlı Şarj Ünitesi BOOST-E kurulumunu gerçekleştirdi.

Türkiye’nin Öncü Şarj İstasyon Ağı Voltrun, tek bir araca 500kW güç aktarabilen ve kardeş şirketi Zebra Elektronik tarafından geliştirilen Boost-E dağıtıcı şarj ünitesi ile ilk kurulumunu gerçekleştirdi. Voltrun; Zebra Elektronik’in teknoloji ortağı olduğu, EnerjiSA Üretim’in farklı şarj ağı işletmecileri için ortak buluşma noktası olarak geliştirdiği Charging Hub projesinin İstanbul Ataşehir’deki ilk noktasında, ağ operatörü olarak yerini aldı.
VOLTRUN, Türkiye’nin En Hızlı Şarj Ünitesi BOOST-E kurulumunu gerçekleştirdi.

Voltrun proje kapsamında gerçekleştirdiği kurulumda, Zebra Elektronik tarafından geliştirilen Boost-E dağıtıcı şarj ünitesini kullanarak tek bir araca 500kW güç aktarabilmekte. Huawei’in geliştirdiği 720kW kapasiteli Fusion Charge sıvı soğutmalı güç ünitesi ile bütünleşik olarak çalışabilen Boost-E ile ulaşılan ultra hızlı şarj imkânı sayesinde sadece binek ve SUV araçlar değil; hafif ticari ve ağır ticari segmentlerdeki araçlar da yüksek hızlı şarj olabiliyor.Voltrun Genel Müdürü Berkay Somalı konu ile ilgili " Boost-E kurulumlarının elektrikli araç kullanımını teşvik etmede önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz." açıklamasında bulundu. 

 

Zebra Elektonik ve Huawei tarafından geliştirilen bu bütünleşik şarj sistemi eş zamanlı 12 araca kadar yüksek hızda şarj imkânı sağlarken, bu teknolojiyi kullanıcılarına sunan Voltrun da şarj deneyimini en üste seviyeye taşıyor.

 

Voltrun, Boost-e ile kullanıcıların şarj deneyimini ve yatırımcıların yatırım getirisini üst seviyeye taşıyan bu yeni çözümü özellikle elektrikli araç kullanıcılarının hızlı şarj ihtiyacı olan uzun mesafe seyahat noktalarında kurmayı planlıyor. Voltrun bu sayede eş zamanlı 12 araca hizmet sağlarken kullanıcılarına zaman yönünden oldukça büyük bir avantaj da sağlamış olacak.

 

Voltrun Genel Müdürü Berkay Somalı konu ile ilgili yaptığı açıklamada;’Voltrun Boost-e Ultra Hızlı dağıtıcı şarj ünitesi şarj istasyonlarımızda yerini almaya başladı. Şarj süresi azaldıkça, elektrikli araca olan ilgi artıyor ve kullanım alışkanlıkları değişiyor. Boost-E kurulumlarının elektrikli araç kullanımını teşvik etmede önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz. Sürdürülebilir bir yaşam için ulaşım sisteminin elektrikliye dönüşümünün çok önemli olduğunu biliyor ve bu kapsamda yatırımlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

 

 

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI