15-04-2024 10:52:09

Otojet 2025 sonuna kadar 1.000 adetlik şarj noktası hedefliyor

Kurulduğu 2022 yılından bu yana elektrikli ve plug-in hibrit araçlar için geliştirilen yeni elektrikli şarj üniteleri ile OYAK Enerji çatısı altında hizmet veren Otojet markası, Türkiye’deki elektrikli araç pazarına paralel büyümesini sürdürüyor. Kullanıcı sayısı 15.000’in üzerine çıkan Otojet, 2025 yılı sonuna kadar şarj ünitesi sayısını 1.000 adede çıkarmayı hedefliyor.
Otojet 2025 sonuna kadar 1.000 adetlik şarj noktası hedefliyor

OYAK Enerji’nin yeni nesil enerji vizyonu ve sıfır karbon ayak izi hedefleri doğrultusunda elektrikli araç şarjlarına yönelik kurulan Otojet, Türkiye’deki hizmet noktası sayısını artırmayı sürdürüyor. Hızlı yayılım stratejisinin bir parçası olarak ilk etapta TotalEnergies İstasyonlarında kurulan Otojet şarj noktalarının yaygınlaşması adına artık belediye, restoran, AVM, otel, üniversiteler ve hastaneler gibi kamuya açık alanlarda da şarj ünitesi konumlandırılması gerçekleştiriyor. Bugün sayısı 150’nin üzerinde olan şarj noktası sayısının daha da artmasıyla elektrikli ve plug-in hibrit araç kullanıcıları, faklı lokasyonlarda hizmet alabilecekler.

 

Yerli elektrikli araçların getirdiği ivme ve yabancı araç üreticilerinin pazara girişi, elektrikli araç satışlarının artışında önemli rol oynarken son 5 yıl içerisinde araç sayısının yüzde 1.428 arttığı gözlemlendi. Bu doğrultuda şarj noktalarını yaygınlaştırmak üzere yatırımlarını sürdüren Otojet, artık Belediye, Otoyol, Üniversite, AVM, gibi uğrak noktalarda da hizmet vermeye başladı. Türkiye’nin en çok DC şarj istasyonuna sahip markalarından biri olan ve %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile ülkemizin 81 ilinde kesintisiz hizmet verebilmek adına çalışmalarını sürdüren Otojet, 2024 yılı sonuna kadar aktif şarj ünitesi sayısını 450’ye ulaştırmayı hedeflerken, 2025 yılı sonuna kadar ise 1.000 şarj ünitesinin kurulumu için yatırım planlaması tamamlandı.

  YORUMLAR

0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
YUKARI