"brisa" İLE İLGİLİ HABERLER

Brisa'nın faaliyet karı 2023 sonunda yüzde 38 arttı
Brisa, 2023 yılında mobilite şirketine dönüşüm yolunda güçlü adımlar atarak yılı güçlü bir finansal performans ile kapadı
Lassa Transway serisini yeniledi
Lassa, hafif ticari araçlar için geliştirdiği zorlu yolların sağlam iş ortağı Transway serisini yeniledi. Her türlü yol koşulu için özel olarak tasarlanan yeni Transway 3, hem yağışlı, engebeli ve virajlı zorlu yollarda, hem de şehir içi kullanımda sürücülerin güvenle yol almasını sağlıyor.
Brisa, Bridgestone Turanza All Season 6 ve Dueler All-Terrain A/T002’yi pazara sundu
Lastik sektörünün mobilite lideri Brisa, dört mevsim kusursuz performans özelliklerine sahip ve elektrikli araçlarla uyumlu Enliten teknolojisine sahip yeni ürünü Bridgestone Turanza All Season 6 ve tüm arazi koşullarında kusursuz performans sunan Dueler All-Terrain A/T002’yi piyasaya sundu.
Brisa ve Enerjisa’dan enerji verimliliğinde  2,4 milyar TL’lik tasarruf sağlayan dev iş birliği
Brisa fabrikalarında, Enerjisa Enerji’nin İşimin Enerjisi çatısı altında uygulanacak olan enerji verimliği uygulamalarının ekonomik ömrü boyunca toplamda 2,4 Milyar TL’lik tasarruf sağlaması bekleniyor. Brisa’nın bu yatırımı ile sağlanacak yıllık tasarruf 4 kişilik 6 bin 666 hanenin yıllık ısınma ihtiyacına, 458 hanenin ise yıllık su ihtiyacına denk geliyor.
Otopratik markalı ürünlerde artık ‘Silecek’ de var
Brisa’nın hızlı bakım servisi markası Otopratik, yedek parça ve oto bakım ürünlerinin yer aldığı geniş ürün portfolyosuna araç sileceğini de dahil etti. Güvenli ve konforlu bir sürüş için kilit rol oynayan silecekler, Türkiye’deki tüm Otopratik noktalarında satışa çıktı.
Brisa’nın yeni nesil Bridgestone lastikleri şimdi Temsa otobüslerinde
Sabancı Grubu’nun sektörlerinde lider iki firması Brisa ve Temsa’nın yeni iş birlikleri kapsamında, Brisa’nın markası Bridgestone’un lastikleri Temsa’nın yeni nesil şehirlerarası otobüs modellerinde kullanılacak.
Brisa, Güçlü İşletme Sermayesi Yönetimi ile 2021 Yılında           Tüm Kanallarda Büyüyerek Satış Gelirlerinde %57 Artış Kaydetti
Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki olan Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, 2021 yılında işletme sermayesi yönetimindeki güçlü başarı hikayesini sürdürdü. 2020 yılına göre net satışları %57 artarak 6.6 milyar TL’ye ulaşırken Şirket, net borçtan net nakit pozisyona geçti. Şirketin 2021 yıl sonunda %55 artış ile 1.485 milyon TL’lik FAVÖK büyüklüğüne ulaştı.
Brisa Sürdürülebilir Mobilite Çözümlerine Hız Katmak Üzere Arvento Mobil Sistemler Şirketini Satın Alıyor
Arvento Mobil Sistemler, Türkiye’de araç takip ve filo yönetim sistemleri pazarında önemli bir oyuncudur. Bu satın alma Brisa’nın paydaşları olan Bridgestone’un ve Sabancı Holding’in sürdürülebilir mobilite konusunda büyüme stratejilerini destekliyor. Bu satın alma ile birlikte lastik, servis ve telematik iş kollarının bir araya getirilmesi sayesinde oluşacak sinerjiden filolar fayda sağlayacak.
Brisa ve Kordsa’nın dijital ikilisi ile  Türkiye’de dijitalleşmede yepyeni adım
Türkiye’de dijital dönüşüme katkı sağlayan şirketlerden olan, iki Sabancı Topluluğu şirketi Brisa ve Kordsa, şirketler arasındaki satın alma ve sipariş süreçlerini yapay zekaya emanet eden dijital bir projeye imza attı. Bu kapsamda Brisa’nın yapay zekâ temelli ekip arkadaşı Robi ile Kordsa’nın dijital asistanı Jojo arasında veri akışı sağlanarak, yapay zekanın gücü ile ön sipariş süreçleri otomatize edilmiş oluyor. Bu proje, satın alma ve satış operasyon ekiplerinin çalışma verimliliğini artırıyor; hata riskini azaltırken, hammadde stoklarını optimum seviyede tutuyor ve finansal katkı sağlıyor.
Brisa, Antalya’daki Otopratik Mağazasında   Yüksek Hızlı Eşarj İstasyonu Açtı
Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, elektrikli araç kullanımının yaygınlaşmasında önemli bir kriter olan şarj istasyonu ihtiyacına çözüm sunmak adına, seçili hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik mağazalarında ve bayi noktalarında, Eşarj ile birlikte elektrikli araçlar için şarj hizmeti sunuyor. Brisa, bu kapsamda Antalya’daki (Merkez) Otopratik mağazasına elektrikli şarj istasyonu montajını tamamladı.
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
YUKARI